Czy face lifting strony internetowej to dobre wyjście?

Twoja strona ma już parę lat, designem zdecydowanie odstaje od konkurencji. Chciałbyś zmienić kolorystykę, układ, zdjęcia, zoptymalizować ją pod SEO. Wielkimi krokami zbliża się ostateczna decyzja o postawieniu nowej strony. Ale czy faktycznie warto podejmować tak radykalne kroki? 

Jeśli strona została zaprojektowana na WordPressie, warto się zastanowić, czy nowa witryna jest potrzebna. Oczywiście postawienie zupełnie nowej strony ma wiele plusów – projektujemy design, układ i funkcjonalność od podstaw, rozwijamy poszczególne części według potrzeb wynikających z naszego doświadczenia i analizy ruchu, dzięki czemu witrynę możemy dostosować do wymagań i oczekiwań tego, na którym nam najbardziej zależy – użytkownika. Nowa strona ma jednak trzy “minusy”, choć optymista zapewne chciałby spojrzeć na sprawę nieco inaczej.

Nowa strona – wyższe koszty, dłuższy czas

Żeby było jasne – nowa strona to nowa strona, zaprojektowana na miarę potrzeb, co jest niezaprzeczalnym plusem. Ale to także odpowiedni do jakości koszt. W zależności od stopnia skomplikowania www, zaangażowania programisty, grafika, copywritera, specjalisty SEO, koszt, jaki trzeba ponieść projektując nową stronę, to minimum kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Odnosząc to do face liftingu, można założyć i uśrednić, że poprawienie www będzie trzykrotnie tańsze.

Przeczytaj, jakie są najczęstsze błędy na stronie internetowej.

Kolejna kwestia to czas powstania nowej strony – projekt i wdrożenie zajmie więcej niż poprawa obecnej. Właściciel witryny najprawdopodobniej będzie też musiał zaangażować się we współpracę z designerem, przekazanie najważniejszych informacji, opiniowanie kolejnych etapów powstawania nowej strony internetowej. W przypadku face liftingu – kręgosłup pozostaje na swoim miejscu, jednak poszczególne obszary są unowocześniane.

WordPress – jak działa?

WordPress, wyjaśniając dość ogólnikowo, to system do zarządzania stroną internetową, blogiem. Silnik WordPressa zyskał popularność przede wszystkim dzięki intuicyjności i prostocie, zatem nawet osoby, które nie programują, swobodnie są w stanie opanować podstawy jego obsługi. Ogromną zaletą WordPressa jest także opcja “układania strony”. Chodzi o możliwość dodawania lub odejmowania sekcji – poszczególnych części www, dzięki czemu w prosty sposób możemy zaprojektować witrynę.

Jeśli zatem mamy do dyspozycji narzędzie, które pozwala na śmiałe ingerencje i tak na dobrą sprawę bezproblemowe wgranie nowego designu na www, czy zawsze jest potrzebne stawianie nowej strony? Czy można wykorzystać szkielet i podjąć próbę reanimacji witryny, która docelowo będzie piękna i funkcjonalna? Wiele zależy od tego, co kryje się wewnątrz danej strony, ale są duże szanse, że odpowiedź brzmi: tak.

Przeczytaj: co może zdziałać content marketing?

Update strony internetowej – świetny efekt niewielkim kosztem

Wdrożenie nowego projektu graficznego, zdjęć, fontu itd. spowoduje zauważalne zmiany, a koszt będzie nieporównywalnie niższy niż w przypadku postawienia nowej strony. Jakie informacje są potrzebne, by móc zmodyfikować stronę? Przede wszystkim dane dostępowe do admina WordPressa. Dzięki temu sprawdzimy www od środka i określimy, co trzeba zrobić, by strona była ładna i przede wszystkim – funkcjonalna, zoptymalizowana pod kątem SEO, UX i UI. Przydatny będzie także dostęp do Google Analytics, abyśmy mogli zbadać ruch i wyciągnąć ważne wnioski.

Zobacz efekt face liftingu na przykładzie Fizjo Control. To zajawka – niebawem opublikujemy obszerne case study z całej strony.

Pierwszy widok przed face liftingiem:

Efekt po face liftingu:

Chcesz rozpocząć współpracę? Skontaktuj się z nami: 
hanna@komuczemu.pl
kom. 603 183 129